🇬🇧

english here

Start: Bielsko-Biała – Rynek 30.05.2024 8:00

Meta: Bielsko-Biała – Rynek „ Bistro Stara Apteka”

(otwarta do 02.06.2024 22:00)

Limit czasowy: 86 godziny

Długość trasy: ~700 km (asfalt z elementami szutrów)

Cena: 500 zł

Zamknięcie rejestracji: (po wyczerpaniu limitu osób)

PATCHRACE
 podstawowe informacje

Pobierz tutaj 

Podręcznik uczestnika do ściągnięcia tutaj: 

ZASADY WYŚCIGU

ZAPISZ SIĘ
NA PATCHRACE ! 

Parcour "META"

Ostatni obowiązkowy segment przeprowadzi Was przez lekkie pagórki i wąskie drogi Pogórza Śląskiego. Będziecie mijać stawy i przekroczycie Wisłę. W tym czasie rzepak i zielone pola będą Wam umilać krajobrazy, a Wy ominiecie aglomerację i najbardziej ruchliwe drogi. To będzie przyjemna końcówka, która da Wam motywację, aby dojechać do mety.

Parcour „Bystrzyckie & Orlickie” - CP 2 Leśne Apartamenty

Wyobraź sobie dolinę prawie nieodkrytą przez turystów: z dziką rzeką, czeskimi drewnianymi domkami, sudeckimi chatami. Pełną zieleni, ciszy, otoczoną przez góry, z drogą lekko falującą po obu stronach brzegów.To dolina Dzikiej Orlicy - tam zabierzemy Cię w ramach Parcouru "Orlickie".Przy autostradzie sudeckiej, w środku lasu znajdują się stare domy strażnicze. W jednym z nich są Leśne Apartamenty, wraz z Czarnym Domkiem - punktem kontrolnym nr 2.

Parcour - ”Rejvíz”

Jadąc z Beskidów w stronę Kotliny i ziemi Kłodzkiej należy odwiedzić jedno miejsce: Rejviz w Jesionikach.Bocznymi drogami zabierzemy Was do tego urokliwej osady w górach, gdzie czas się zatrzymał. Leśne asfalty zaprowadzą Was do Cernej Vody „pod Rychlebami”, znanej z dużej ilości chłodzących nieczynnych kamieniołomów. A doliną rzeki Widnej dotrzecie do Lipovych-lazni, skąd już blisko do kolejnego odcinka…

Parcour "Beskydy" - CP 1 Chata Prasiva

Podczas gdy <wszyscy> jadą na Lysą Horę, my Was chcemy zabrać na mniejszego beskidzkiego kolegę: Maly Javorovy Vrch. Piękna wąska asfaltowa droga zabierze Was na ponad 900 m n.p.m, aby później szutrem eksplorować zbocza czeskich Beskidów. Tak! Chcemy abyście się czasem odważyli wjechać szosą w lekki teren, bo tam też czai się przygoda i obcowanie z naturą.Za zbiornikiem Moravka będzie na Was czekała kolejna asfaltowa górska droga, tym razem do Punktu Kontrolnego 1 - Chata Prasiva.

Parcour "START"

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego to dla wielu jedne z lepszych podjazdów szosowych w Polsce. I my tak uważamy, dlatego chcemy Wam przeprowadzić przez najwyższe szosowe drogi tego rejonu i pokazać przełęcz Salmopolską oraz Kubalonkę. Ale zanim tam dotrzemy, postaramy się Was wyprowadzić małymi drogami z Bielska-Białej, abyście bezpiecznie dotarli do podnóża pierwszego podjazdu w Szczyrku.Serpentyny prowadzące na przełęcz Salmopolską sprawią, że poczujecie się jak na alpejskim podjeździe, a zjazd będzie szybki ale łagodny.Od "Zameczku" czeka Was kolejna wspinaczka na Kubalonkę, ale już nie tak długa jak pierwsza. A stamtąd... pojedziecie według własnej trasy w stronę pierwszego punktu kontrolnego!

PUNKTY KONTROLNE
I PARCOURY

designed by biteofme.com